رنگ و مدل لباس سال ۹۲

رنگ و مدل لباس سال ۹۲

رنگ و مدل لباس سال 92

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد
عرضه رنگ و مدل پوشاک سال ۹۲ در نمایشگاه آبان ماه

خبرگزاری فارس: معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری نمایشگاه مد و لباس در آبان ماه خبر داد و گفت: رنگ و مدل پوشاک سال ۹۲ در این نمایشگاه عرضه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس ˈحمید شاه آبادیˈ به تلاش‌های انجام شده به‌منظور اجرایی کردن فاز دوم کارگروه مد و لباس تا پایان دولت دهم اشاره کرد و افزود: از جمله اقداماتی که طی یک سال و نیم گذشته در فاز نخست کارگروه ساماندهی مد و لباس انجام شد، پارک فرهنگی مد و لباس و مجموعه نمایشگاه‌هایی است که از اسفند سال ۸۹ تا جشنواره فجر سال گذشته برپا شد.

وی بر لزوم تعامل بین طراحان و تولیدکنندگان تاکید کرد و گفت: در آبان ماه نمایشگاه مد و لباس با موضوع مانتو، مانند سال گذشته در مجموعه نیاوران برگزار می‌شود تا در این نمایشگاه، پوشاک مناسب با نخستین فصل سال ارائه و معرفی شود.

معاون امور هنری وزیر ارشاد با بیان آنکه فراخوان ارسال آثار برای این نمایشگاه توزیع شده است، افزود: پس از پایان نمایشگاه، آثار منتخب به عنوان الگوهای برتر ظرف سه ماه بازه زمانی به مرحله تولید می رسند؛ همچنین از طراحان لباس سریال‌ها و فیلم‌های نوروزی برای بهره‌مندی از این محصولات دعوت خواهد شد.

شاه آبادی با تاکید بر آنکه حقوق طراحان به منظور جلوگیری از سرقت هنری و بحث مالکیت معنوی آنها محفوظ است، ادامه داد: تولید کنندگان در ماه‌های آذر، دی و بهمن می‌توانند سرمایه گذاری خود را بر روی طرح‌های منتخب انجام دهند.

وی افزود: هدف از برگزاری نمایشگاه مد و لباس آبان ماه، تعیین مدل و رنگ سال ۹۲ است که امیدواریم دست کم در پوشش مانتو این مهم به سرانجام برسد.

به گفته شاه آبادی، در این نمایشگاه فروش انجام نمی‌شود و فط آثار در معرض دید عموم قرار می‌گیرد تا میزان علاقه‌مندی مخاطبان نسبت به آثار سنجیده شود.

معاون وزیر ارشاد با اشاره به اقدامات انجام شده برای تولید مدل‌های برتر جشنواره فجر توضیح داد: در هفته جاری دو نشست با مجموع طراحان و تولیدکنندگان برگزار خواهد شد تا از دیدگاه‌ها و نقطه نظرهای آنها برای تعامل بیشتر بهره گرفته شود.

وی تصریح کرد که پس از این نشست‌ها، ۱۴۰ اثر به همراه هفت اثر برگزیده جشنواره فجر طی سه روز پایانی هفته آینده در معرض بازدید تولیدکنندگان برای روند تجاری‌سازی و امضای توافقنامه بین طراحان و تولید کنندگان قرار خواهد گرفت.