اخبار جدید از حادثه انفجار در مقابل دانشگاه علامه طباطبایی

انفجار

شفاف: صبح امروز انفجار مهیبی در مقابل دانشگاه علامه طباطبایی رخ داد .

بنابر اخبار دریافتی صبح امروز ساعت ۸:۲۰دقیقه بمبی در خودرویی مقابل درب دانشگاه علامه طباطبایی دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه‌ طباطبایی واقع در تقاطع بزرگراه شهید همت و خیابان شریعتی منفجر شد که بر اساس انفجار بمب یک نفر کشته ودوتن زخمی شدند.

به گزارش شفاف، صدای انفجار به حدی محیب بوده که حتی مسئولین دانشگاه علامه خواستار لغو امتحانات شدند اما به درخواست دانشجویان برگزاری امتحانات ادامه پیدا کرد.

خودروی بمب‌گذاری شده یک پژوی سرمه‌ای رنگ بوده است که بر اثر این انفجار یک تن از سرنشینان این خودرو کشته و دست سرنشین دیگر آن قطع شده است. از هویت فرد جان‌باخته و مجروح اطلاعی در دست نیست.

هم اکنون خودروهای آتش نشانی در حال خاموش کردن این انفجار هستند.

‌بنا بر گزارش خبرگزای فارس، این خودرو سه سرنشین داشته که یک نفر از آنها به اسم مصطفی احمدی روشن کشته شده و دو نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

خبرنگار شفاف از محل حادثه گزارش می دهد که هم اکنون خیابان محل حادثه توسط مامورین بسته شده و از تردد دانشجویان و مردم در این خیابان جلوگیری می شود.بنا به گفته مامورین امنیتی، این انفجار در دست بررسی است و اخبار آن متعاقبا اعلام می شود.

دکتر علی اصغر کیا، مدیر گروه رشته ارتباطات علامه در این ارتباط به شفاف گفت: فرد کشته شده در انفجار از اساتید و یا دانشجویان دانشگاه علامه نبوده است.

گفته می شود، ‘مصطفی احمد روشن’، فارغ‌التحصیل دانشگاه صنعتی شریف  از اساتید صنعت نفت، بر اثر این انفجار به شهادت رسیده است.

با توجه به این که امروز سالگرد شهادت دکتر مسعود علی محمدی نیز هست، شایعاتی وجود دارد که احمدی روشن نیز در فعالیت های هسته ای شرکت داشته است و مسئول بازرگانی نیروگاه نطنز بوده است.

شهید روشن، دانشمند هسته ای

بر اساس اخبار رسیده، شهید روشنی از دانشمندان هسته‌ای ایران بوده است. وی متولد سال ۱۳۵۸ و فارغ‌التحصیل دانشگاه صنعتی شریف بوده است.

سرهنگ خانچرلی رئیس پلیس آگاهی تهران اعلام کرد بمب مغناطیسی چسبانده شده به درب خودرو باعث شهادت شهید روشن و مجروحیت یکی از محافظان وی شد.

انفجار

مدیر روابط عمومی اورژانس تهران  از انتقال مجروحان این حادثه به بیمارستان ایرانشهر و بیمارستان رسالت خبر داده است.

جزئیات سوابق علمی احمدی روشن

سیدعباس موسوی از همکاران مصطفی احمدی‌روشن‌ که در عملیات تروریستی صبح امروز به شهادت رسید، در گفت‌وگو با فارس‌ گفت: مصطفی احمدی‌روشن‌ ورودی سال ۷۷ مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف بوده ‌که در سال ۸۱_۸۲ از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده است.

وی افزود: وی متأهل بوده و همسر وی نیز دانشجوی شیمی کارشناسی ارشد دانشگاه شریف است.

موسوی درباره پروژه مشترک خود با شهید احمدی روشن یادآور شد: شهید احمدی روشن در یک پروژه مشترک در خصوص ساخت غشا‌های پلیمری برای جداسازی گاز فعالیت می‌کرده است و در آن زمان بنده دانشجوی کارشناسی ارشد بودم که آقای احمدی‌روشن نیز به عنوان دانشجوی کارشناسی رشته نفت با بنده و آقای روستاآزاد همکاری می‌کرد.

دوربین‌ها تصاویر موتورسواران عامل ترور را ضبط کرده‌اند

سرنخ‌های جدید از ترور شهید احمدی روشن به دست آمده و در دست بررسی است و دوربین‌ها تصاویر موتورسواران عامل ترور را ضبط کرده‌اند.

به گزارش فارس، ساعت ۸:۳۰ صبح امروز یک دستگاه پژو ۴۰۵ با دو سرنشین که هویت یکی از آنها مشخص شده و با نام مصطفی احمدی روشن می‌باشد، در خیابان گل نبی به سمت خیابان کتابی در حرکت بوده که یک دستگاه موتور سیلکیت نزدیک این خوردو شده و دو ماده انفجاری به داخل خودرو پرتاب می‌کنند که موجب انفجار داخل خودرو می‌شود.

با توجه به وقوع این انفجار در داخل خودرو مصطفی احمدی روشن کشته شده و راننده مصدوم می شود که در حال حاضر در یکی از بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های تهران بستری است.

در حال حاضر جسد مصطفی احمدی روشن داخل خودرو بوده و به دلیل جراحات و نیز شدت انفجار، قابل انتقال به خارج از ماشین نیست.

پس از انجام اقدامات لازم خودروی احمدی روشن توسط جرثقیل از محل حادثه منتقل شد و راننده وی نیز برای مداوا در بخش سی سی یو یکی از بیمارستانهای تهران بستری شد.

اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام می شود.

منبع: شفاف